Sprzęgacze światłowodowe, splittery optyczne

Sprzęgacze światłowodowe  (splittery optyczne) to potoczna nazwa pasywnego komponentu sieci światłowodowych, służącego do dzielenia sygnału świetlnego z jednego portu na kilka lub łączenia sygnału z kilku portów do jednego w sieci między terminalami stacjonarnymi i abonenckimi.

Splittery optyczne podzielone są na symetryczne, w których moc jest rozdzielana równo pomiędzy wszystkie porty wychodzące oraz niesymetryczne, w których do każdego portu wyjściowego przypisany jest określony procent mocy.

Splittery optyczne mogą być zakończone dowolnym typem złącza i są wykonywane w kilku typach obudów.

Multipleksery z podziałem długości fali (WDM, CWDM, DWDM)

Multipleksowanie z podziałem widma (wavelength-division multiplexing - multipleksowanie z podziałem długości fali) to technologia, dzięki której możliwe jest jednoczesne przesyłanie wielu kanałów jednym włóknem światłowodowym na różnych częstotliwościach nośnych.

Korzystając z WDM, możesz znacznie zwiększyć przepustowość kanałów. Ponadto, korzystając z WDM, można zorganizować transmisję dwukierunkowego ruchu wielokanałowego w jednym włóknie.

Oddzielny kanał optyczny to pojedyncza długość fali, za pomocą multipleksowania w jednym strumieniu świetlnym można połączyć od 4 do 80 lub więcej kanałów informacyjnych o różnych długościach fal.

Sprzęgacze światłowodowe - Optokon Zakład Światłowodowy - splittery optyczne

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry